Lysyganicz - Szkoła Muzyczna II stopnia w Bystrzycy Kłodzkiej

Przejdź do treści

Menu główne:

nauczyciele
Marta Łysyganicz ukończyła łódzką Akademię Muzyczną w klasie fortepianu dr hab. Mariusza Drzewickiego. Jest również absolwentką Podyplomowych Studiów Menedżerskich na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Uczestniczyła w kursach mistrzowskich prowadzonych przez tak cenionych pianistów jak m.in.: prof. Grzegorz Kurzyński, prof. Andrzej Pikul, prof. Andrzej Jasiński czy prof. Jarosław Drzewiecki. Brała udział w ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursach pianistycznych
(m.in. w Madrycie i na Teneryfie), a w roku 2013 została laureatką IV edycji programu Stypendium z Wyboru. W marcu 2015r. swoim recitalem zainaugurowała Dni Kultury Europejskiej na Uniwersytecie Lotaryńskim w Nancy (Francja). Jest aktywna jako prelegent muzyczny. Prowadziła koncerty w ramach sesji naukowo-artystycznych organizowanych przez Akademię Muzyczną w Łodzi, a także w ramach takich festiwali jak m.in.: Wędrowny Festiwal Filharmonii Łódzkiej „Kolory Polski”, „W duchu Kolberga. 200 lat muzyki polskiej” w Tubądzinie czy „Muzyka w polskim dworze”
w Dzierżąznej. W roku 2016 wygłosiła wykład: „Słuchanie Logosu. Zrozumienie poprzez dźwięki na przykładzie muzyki Chopina i Messiaena” w Szkole Filozofii i Teologii im. Jacka Woronieckiego OP w Warszawie. Jest autorką publikacji: "Pomiędzy obrazem a dźwiękiem. Inspiracje twórczością Francisca Goi w „Goyescas” Enrique Granadosa” (Notes muzyczny 2/2014) oraz Enrique Granados i jego suita (Muzyka21 nr 3/188 - marzec 2016 r. - rok XVII). Oprócz działań artystycznych zajmuje się również pracą pedagogiczną. W latach 2014-2016 prowadziła klasę fortepianu w Państwowej Szkole Muzycznej im. K. Kurpińskiego w Kutnie. Była również pedagogiem w Studium Muzyki Kościelnej w Łodzi oraz w Szkole Muzycznej I stopnia Towarzystwa Oświatowego „Edukacja” W Łodzi.
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego