SZKOŁA MUZYCZNA II STOPNIA W BYSTRZYCY KŁODZKIEJ - Szkoła Muzyczna II stopnia w Bystrzycy Kłodzkiej

Przejdź do treści

Menu główne:

Dokumenty
DZIĘKUJEMY PIĘKNIE
UZDROWISKOM KŁODZKIM S.A - GRUPA PGU
za wsparcie udzielone naszej szkole.
Trochę wspomnień z koncertu charytatywnego pt. African Music School.
Może kiedyś zagramy wspólnie z dziećmi z Afryki Środkowej ?
DRODZY
UCZNIOWIE I RODZICE .

Zapraszamy na uroczyste zakończenie zajęć edukacyjnych 22 czerwca (piątek), godz. 16:00,
aula Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej.UWAGA!
Pierwszy w historii naszej szkoły koncert, który odbędzie się w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcącychch w Bystrzycy Kłodzkiej.
Serdecznie zapraszamy.
BRAWO MADZIA !

Magdalena Dołgoszyja- uczennica Grażyny Wachowskiej- Szuby osiągnęła kolejny sukces zdobywając pierwsze miejsce w VIII Przeglądzie Piosenki Filmowej i Musicalowej, który odbył się 20 października 2017 r. we Wrocławiu. Konkurs miał zasięg ogólnopolski, a Madzia konkurowała z ponad trzydziestoma wokalistami.
Serdecznie gratulujemy Laureatce, Pani Profesor oraz Barbarze Hortyńskiej, która gościnnie akompaniowała.
STYPENDIA
Funduszu Lokalnego Masywu Śnieżnika
dla naszych uczniów.


Miłą niespodziankę sprawił nam Fundusz Lokalny Masywu Śnieżnika, który w ramach programu "Z Rączki do Rączki" przyznał pięć stypendiów.
Serdecznie gratulujemy: Dominice Wilczkiewicz, Szymonowi Wejchtowi, Natanowi Szwedkowiczowi, Magdalenie Dołgoszyji i Bartłomiejowi Bielawskiemu.
Pierwszy fortepian i pianino w naszej szkole

Instrumenty otrzymaliśmy w ramach zadania ,,Zakup instrumentów muzycznych dla Szkoły Muzycznej II stopnia w Bystrzycy Kłodzkiej - II etap", co zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Instrumenty już służą naszym nauczycielom i uczniom w gościnnych progach Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bystrzycy Kłodzkiej.
Pięknie dziękujemy Gminie Bystrzyca Kłodzka i prosimy o dalsze wsparcie dla naszej rozwijajacej się szkoły.

UWAGA.
Z okazji inauguracji roku szkolnego 2017/2018
zapraszamy na koncert muzyki fortepianowej
w wykonaniu
MARTY ŁYSYGANICZ i JERZEGO OWCZARZA
04 września(poniedziałek), godz. 17:00
sala koncertowa PSM I st. w Bystrzycy Kłodzkiej
ul. Okrzei 34
UPŁYNĄŁ DRUGI ROCZEK

Drugi rok działalności Szkoły Muzycznej II st. w Bystrzycy Kłodzkiej upłynął w atmosferze wytężonej pracy dydaktyczno- artystycznej, a także tworzenia bazy instrumentów muzycznych i pomocy szkolnych.
Dzięki wsparciu Gminy Bystrzyca Kłodzka mamy już sporo instrumentów: trąbkę, gitarę, wiolonczelę, a wkrótce pierwszy fortepian i pianino. Wdzęczność należy oddać licznej grupie przyjaciół, którzy wspierając szkołę umożliwili zakup dwóch par skrzypiec. Szczególne podziękowania dla Zarządu Osiedla nr 1, z przewodniczącym Janem Krawczykiem, którzy ufundowali nam  pierwszy flet poprzeczny i pulpity do nut. Z kolei dzięki projektom pisanym do róznych darczyńców mamy już: pianino cyfrowe, aparaturę do nagłasniania instrumentów i kamerę do rejestracji koncertów. To wszystko poniżej  minimum potrzeb, ale nasza placówka pracuje normalnie dzięki pomocy szkół muzycznych pierwszego stopnia w Kłodzku i Bystrzycy Kłodzkiej, których Dyrektorom- Małgorzacie Panek- Kiszczak i Aleksandrze Tarchale pięknie dziękujemy.
Uczniowie i nauczyciele odnieśli w tym roku szkolnym szereg kolejnych sukcesów. Niezawodni gitarzyści z klasy Witolda Kozakowskiego: Dominika Wilczkiewicz, Szymon Wejcht, Adam Jankowski i Michał Ciamaga zdobywali nagrody i wyróznienia w konkursach: w Bystrzycy Kłodzkiej, Kłodzku, Koszlinie i Trzęsaczu." Złotym wiruozem" fortepianu na międzynarodowym konkursie w Sanoku okazał się Natan Szwedkowicz z klasy Angeliki Rembowieckiej, a wiolonczelista Bartłomiej Pacan, uczeń Mirosławy Krosniak został wyróżniony na ogólnopolskich konfrontacjach w Bydgoszczy. Klasa śpiewu Grażyny Wachowskiej- Szuby ma także swój sukces w postaci nagrody dla Magdaleny Dołgoszyi podczas Konkursu Piosenki Międzynarodowej.  Poza tym: codzienne ćwiczenie, zajęcia realizujące podstawy programowe szkoły muzycznej drugiego stopnia egzaminy, co zakończyło się promowaniem wszystkich 20 uczniów, w tym większości z wyróżnieniem.
Koncerty, to obowiązkowy element edukacji muzycznej. W minionym roku było ich niemało: koncert w ramach II Bystrzyckiej Złotej Jesieni z Muzyką Organową, kolędowe, półroczny, muzyki rozrywkowej i filmowej, z okazji Dnia Dziecka i popis roczny.  Szkoła z sukcesem zrealizowała także nowy projekt- bal charytatywny pn. Dzika Biesiada z Muzyczną Dwójką, co znacząco zasiliło fundusz Rady Rodziców. Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy udzielili nam wsparcia.
Przed nami nowy rok szkolny i nowe wyzwania. Przybywa uczniów i powiększa sie kadra pedagogiczna. Powoli musimy szykować nową bazę lokalową, gdyż w gościnnych szkołach muzycznych  Kłodzka i Bystrzycy Kłodzkiej zaczyna brakować miejsca. Dzięki staraniom Gminy Bystrzyca Kłodzka otrzymamy do dyspozycji skrzydło w budynku bystrzyckiego liceum ogólnokształcacego, gdzie może jeszcze w tym roku kalendarzowym się przeprowadzimy.
Tadeusz Piotrowski.ZDJĘCIA Z KONCERTU MUZYKI FILMOWEJ I ROZRYWKOWEJ
Radosnych, ciepłych i wypełnionych wiosennym optymizmem
ŚWIĄT WIELKIEJ NOCY
życzy
dyrekcja
SM. II st. w Bystrzycy Kłodzkiej
Międzynarodowy sukces 12-letniego pianisty

SANOK (Podkarpacie). Pianista Natan Szwedkowicz - uczeń Szkoły Muzycznej II stopnia w Bystrzycy Kłodzkiej został złotym wirtuozem VIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego odbywającego się w tym mieście.
Niemal przez tydzień w Sanoku odbywała się już dwunasta edycja Międzynarodowego Forum Pianistycznego.

- Forum to unikatowy projekt pod honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Centrum Edukacji Artystycznej, wspierany także przez tak wybitne autorytety muzyczne jak Elżbieta i Krzysztof Pendereccy. Partnerami są również TVP Kultura, Narodowy Instytut Fryderyka Chopina oraz Yamaha Music Europe - komunikuje pedagog Angelika Rembowiecka ze wspomnianej szkoły. - Forum Pianistyczne to edukacyjno–społeczno–kulturalny projekt odbywający się na terenie Euroregionu Karpat. Uczestnicy przyjeżdźają z Chin, Wietnamu, Japonii, Rosji, Kirgizji, Kazachstanu, Chile, USA i z wielu krajów Europy. W tym roku wzięła udział rekordowa liczba 140 uczestników z 14 krajów.

Pomysłodawcą, twórcą i dyrektorem projektu jest Janusz Ostrowski - wiceprezes zarządu Podkarpackiej Fundacji Rozwoju Kultury, a przewodniczącym rady programowej - prof. Jarosław Drzewiecki z Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. W ramach forum odbywają się lekcje pokazowe i indywidualne z mistrzami, wykłady i koncerty, jest zapewniony udział w międzynarodowym konkursie pianistycznym.

Tegoroczni mistrzowie, to m.in. prof. Andrzej Jasiński – legenda polskiej pianistyki i pedagogiki, światowej sławy wybitni pianiści, laureaci Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina w Warszawie – japońska pianistka Akiko Ebi, amerykański pianista pochodzenia rosyjsko-serbskiego Eugen Indjic, prof. Irina Pietrova – Chukovskaya – z Gnesins Rosyjskiej Akademii Muzycznej, prof. Andrzej Tatarski z Akademii Muzycznej w Poznaniu.

Uczeń Natan Szwedkowicz (kl. I) z klasy fortepianu Angeliki Rembowieckiej w Szkole Muzycznej II stopnia w Bystrzycy Kłodzkiej zdobył "Dyplom Złotego Wirtuoza w VIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym "Młody Wirtuoz" oraz dodatkową nagrodę "Dyplom - Wyróżnienie dyrektora Janusza Ostrowskiego „Organista Forum”, co jest ewenementem nie tylko ze względu na jego młody wiek  -12 lat, ale także z uwagi na to, że Natan nie uczy się gry na organach.

Podczas forum Natan wziął udział w tylko jednej lekcji pod kierunkiem Janusza Ostrowskiego (pianista, organista, dyrygent, kierownik sekcji fortepianu w PSM im. W. Kossakowej w Sanoku), po której wytypowany został do udziału w koncercie „Jan Sebastian Bach”. Podczas koncertu w kościele farnym pod wezwaniem Przemienienia Pańskiego w Sanoku Natan Szwedkowicz zagrał na organach Zygmunta Kamińskiego z 1948 r. utwór J. S. Bacha Sinfonię c- moll BWV 788
- informuje p. Angelika.
- Natan został wytypowany również do udziału w lekcjach pod kierunkiem prof. Iriny Pietrovej–Chukovskayej i pod kierunkiem Evy Cahovej.


Nauczycielka Angelika Rembowiecka została wyróżniona przez jury konkursu dyplomem za przygotowanie ucznia.

Nie pozostaje nic innego, jak pogratulować spektakularnego międzynarodowego sukcesu dyrektorowi Szkoły Muzycznej II stopnia w Bystrzycy Kł.
Tadeuszowi Piotrowskiemu
Angelice Rembowieckiej
oraz utalentowanemu młodemu artyście
Natanowi Szwedkowiczowi


 
INAUGURACJA DZIAŁALNOŚCI
 
SZKOŁY MUZYCZNEJ II STOPNIA
 
W BYSTRZYCY KŁODZKIEJ

 
Po wieloletnich staraniach, dnia 2 września 2015 roku dokonano uroczystego otwarcia pierwszej w powiecie kłodzkim Szkoły Muzycznej II stopnia. „To nie tylko prestiż dla naszego miasta, ale przede wszystkim ogromna szansa dla młodych, utalentowanych ludzi, na wszechstronną edukację muzyczną”, jak powiedziała Burmistrz Bystrzycy Kłodzkiej- Renata Surma.

Wykwalifikowana kadra pedagogiczna i bardzo dobra współpraca z organem prowadzącym- Gminą Bystrzyca Kłodzka, oraz uczniowie, którzy mają szkołę w pobliżu miejsca zamieszkania- to realne podstawy na rozwój nowo powstałej placówki. Odsłonięcie tablicy na wspólnym z Państwową Szkołą Muzyczną I st. Bystrzycy Kłodzkiej budynku było chwilą historyczną i wzruszającą zarazem.
 

Dalsza część uroczystości  odbyła się w sali widowiskowej Miejsko- Gminnego Ośrodka Kultury w Bystrzycy Kłodzkiej, gdzie uczniowie nowo powstałej szkoły wykonali swój pierwszy koncert. Wiele ciepłych życzeń złożyli przedstawiciele władz lokalnych, parlamentarzyści, a także wizytator Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie: Sylwia Świsłocka - Karwot.
 

Młodych instrumentalistów i wokalistów zachęcamy do doskonalenia swych umiejętności i wiedzy poprzez podjęcie nauki w przyjaznej Szkole Muzycznej II stopnia w Bystrzycy Kłodzkiej. Serdecznie zapraszamy.


REPORTAŻ Z OTWARCIA SZKOŁY MUZYCZNEJ II STOPNIA W BYSTRZYCY KŁODZKIEJ
ZDJĘCIA Z OTWARCIA SZKOŁY MUZYCZNEJ II STOPNIA W BYSTRZYCY KŁODZKIEJ
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego