Dubrawska - Szkoła Muzyczna II stopnia w Bystrzycy Kłodzkiej

Przejdź do treści

Menu główne:

nauczyciele
Agnieszka Dubrawska – urodzona w Bystrzycy Kłodzkiej, absolwentka wydziału Kompozycji, Dyrygentury i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Krakowie – specjalność Teoria Muzyki (1999r.).
 
Ukończyła ponadto: studia licencjackie na kierunku Filologia Grecka i studia uzupełniające magisterskie na kierunku Kulturoznawstwo specjalność Cywilizacja Śródziemnomorska na wydziale Filologicznym w Instytucie Filologii Klasycznej na Uniwersytecie Jagiellońskim (2002r., 2007r.);
 
studia podyplomowe w zakresie Bibliotekoznawstwa na wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej w Instytucie Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Jagiellońskim (2002r.);
 
studium organistowskie przy Archidiecezjalnym Instytucie Muzyki Sakralnej w Przemyślu (2004r.).
 
W trakcie studiów na kierunku Teoria Muzyki wielokrotnie koncertowała z chórem Akademii Muzycznej pod batutą cenionych dyrygentów (Wojciech Michniewski, Jacek Mentel, Stanisław Krawczyński), a także występowała z chórem w ramach Międzynarodowej Akademii Bachowskiej pod batutą światowej sławy dyrygenta Helmutha Rillinga, specjalizującego się przede wszystkim w wykonaniu dzieł J. S. Bacha (Stuttgart, Tallin, Malmo, Oslo, Szczecin, Sankt Petersburg, Kraków).
 
Uczestniczyła w nagraniach dzieł chóralnych H. M. Góreckiego (Totus Tuus) i Z. Preisnera, współpracując z kompozytorami.
 
Brała także udział w prawykonaniu Credo K. Pendereckiego pod batutą Helmutha Rillinga w Kościele Św. Katarzyny w Krakowie i w serii koncertów, związanych z tym utworem.
 
Pracowała m. in. w Akademii Muzycznej w Krakowie (fonoteka) i w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Przemyślu (biblioteka).
 
W latach 2004-2014 była zatrudniona jako nauczyciel bibliotekarz w Nauczycielskim Kolegium Języków Obcych w Przemyślu, uzyskując w sierpniu 2014 roku stopień awansu zawodowego nauczyciela dyplomowanego w Ministerstwie Edukacji Narodowej w Warszawie.
 
Obecnie od września 2016 roku pracuje jako nauczyciel przedmiotów teoretycznych w Szkole Muzycznej II stopnia w Bystrzycy Kłodzkiej.
 
Interesuje się archeologią śródziemnomorską, językami obcymi, historią sztuki, w tym oczywiście także historią muzyki. Jej największą pasją jest szeroko rozumiana historia i kultura starożytna.
 
Copyright 2015. All rights reserved.
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego