Dzień mamy to jedno z tych świąt, które powinno być obchodzone cały rok. I chociaż każde dziecko kocha swą mamę codziennie, to z pewnością chce, aby właśnie tego dnia poczuła się wyjątkowa i kochana. Starannie wybrany i przygotowany prezent sprawi, że każda mama będzie doceniona. To, czy wybierzemy klasyczną literaturę jak “Oskar i Pani Róża”, piękną powieść “Małe Kobietki”, czy poradnik w stylu “Poznaj siebie. Karty emocji.” zależy od nas i od tego, co lubi mama. Oto kilka propozycji na prezenty na dzień mamy.

Przepisy na smakołyki

Książka kucharska to z pewnością świetny prezent na dzień mamy. Pięknie wydana, z kolorowymi zdjęciami potraw będzie nie tylko dodatkiem do kolekcji, ale ułatwieniem w przygotowaniu codziennych posiłków. Na prezent możemy wybrać zarówno książkę z przepisami na obiady na każdy dzień, taką, która prezentuje orientalną kuchnię, jak i pozycję opisującą przepisy na słodycze. Nic tak przecież nie smakuje, jak smakołyki przyrządzone rękami ukochanej mamy. 

Szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko.

Świetnym wyborem na Prezent na dzień mamy (26 maj)będzie książka w formie poradnika. Mówi się, że szczęśliwa mama, to szczęśliwe dziecko, więc każda mama powinna zadbać także o siebie. Dla mam lubiących dbać o włosy idealnym prezentem będzie książka Agnieszki Niedziałek “Robię włosing, czyli jak świadomie i skutecznie dbać o włosy”. Inną pozycją, która cieszy się popularnością i z pewnością zadowoli mamę, będzie książka “Sekrety urody Koreanek. Elementarz pielęgnacji” Cho Charlotte opisująca krok po kroku modną metodę koreańskiej pielęgnacji. Dbanie o siebie to nie tylko dbanie o wygląd. Każda mama wie, jak ważne jest zadbanie o dobre samopoczucie. Dlatego książka pomagająca poukładać myśli, sprawi, że pokażemy mamie, jak ważny jest dla nas jej dobry nastrój. Taką pozycją będzie na przykład “Droga do siebie. O poczuciu własnej wartości” Ewy Woydyłło. Dobrym pomysłem będzie także wybranie bestsellerowej książki Natalii De Barbaro “Czuła przewodniczka. Kobieca droga do siebie” lub “Czułość. Poradnik pozytywnego egoizmu” dr Sophie Mort. 

Na pamiątkę

W prezencie na dzień mamy warto podarować coś, co zostanie z nią na lata i przywoła piękne wspomnienia. Takim prezentem będzie album ze zdjęciami lub książka, która zawiera wszystkie najpiękniejsze chwile:

– “Album mamy” to pozycja, którą mama wypełnia historiami ze swojego życia, aby móc dzielić się nimi w rodzinnym gronie. To pięknie wydany album pozwalający zachować wspomnienia mamy.

– album “Dzięki Tobie jestem mamą” Natalii Dajewskiej – to tylko jedna z wielu propozycji albumów, w których można zachować najcenniejsze chwile dziecka. Będzie to piękna pamiątka dla każdej mamy.

– “Dziennik nowej mamy” – propozycja dla młodej mamy. Dziennik, w którym może zapisywać swoje przemyślenia, wspomnienia, ciekawe historie. Zawiera również mnóstwo dobrych rad, słów wsparcia, inspirujących myśli, które każdej nowej mamie są niezwykle potrzebne.