Dzień Matki to święto, które kojarzy się przede wszystkim z uśmiechem na twarzy mamy, jej radością i wspólnie spędzonymi chwilami w dzieciństwie. Aby odwdzięczyć się za troskę, wszystkie dobre rady i okazywaną przez lata miłość, warto zdecydować się na podarowanie swej rodzicielce niezapomnianego upominku. Wraz ze zbliżającym się latem wiele mam decyduje się na nowe kompozycje w ogrodzie, a tym samym postanawia rozpocząć prace pielęgnacyjne na terenie przydomowej działki. Jest to jedno z ulubionych zainteresowań kobiet, które pozwala odpocząć, zrelaksować się i stworzyć wyjątkową, zieloną przestrzeń. Z tego powodu doskonały prezent na dzień matki stanowi literatura o tematyce ogrodniczej. To interesująca forma podarunku, która uszczęśliwi każdą pasjonatkę hortologii. Dzięki książkom takim, jak “Tworzę ogród naturalny” oraz “Jak dbać o ogród marzeń” wszystkie czytelniczki będą mogły poszerzyć swoją wiedzę o kompozycjach roślin ozdobnych  i warzywnictwie. To tytuły, które z pewnością spodobają się wielu mamom.

Projektowanie od podstaw

“Tworzę ogród naturalny” to fantastyczna książka holenderskich projektantów ogrodów Pieta Oudolfa oraz Henka Gerritsena. Jest ona nie tylko praktycznym poradnikiem dla ogrodników, ale również poetycką lekturą dla wszystkich pasjonatek świata roślin. Autorzy zestawili w niej ponad 180 gatunków niezwykłych bylin i traw, dzięki którym można stworzyć niesamowitą przestrzeń na własnym balkonie, tarasie czy w ogrodzie. W książce znalazły się również najważniejsze informacje dotyczące pielęgnacji, uprawy i kompozycji roślin na rabatach. Zostały one wzbogacone zdjęciami ukazującymi barwę, strukturę i budowę poszczególnych kwiatów, a także projektami nasadzeń opracowanymi przez Pieta Oudolfa. “Tworzę ogród naturalny” to dzieło, które będzie doskonałą inspiracją dla mam podczas kreowania zielonych przestrzeni. Stanowi ono idealny prezent na dzień mamy, który warto podarować każdej rodzicielce uwielbiającej botanikę. 

Harmonogram prac ogrodowych

Poradnik “Jak dbać o ogród marzeń” Danuty Młoźniak to zbiór najważniejszych rad dotyczących prac pielęgnacyjnych wykonywanych w czasie okresu wegetacyjnego roślin. Polska projektantka i właścicielka ogrodów opracowała poczytny, a jednocześnie profesjonalny harmonogram zabiegów, które pomogą stworzyć idealną, przydomową przestrzeń. Kompozycje w postaci rabat, kwietników sezonowych, ogrodów skalnych czy wrzosowisk wymagają różnorodnych działań sprawiających, że nasadzenia będą zachwycać wszystkich domowników i gości. Dzięki wskazówkom Danuty Młoźniak można zwiększyć walory dekoracyjne roślin w każdym ogrodzie. Właśnie dlatego warto podarować swej mamie poradnik “Jak dbać o ogród marzeń”.